Jak na dokonalé obočí?

27 9

Bezchybné obočí pomáhá dotvářet celkový vzhled obličeje. Při jeho líčení a úpravách bychom měli vždy pamatovat na zásadní pravidlo - správné obočí je přirozené obočí. Při jeho líčení opravdu platí, že nic se nemá přehánět. 

Módní trendy občas přijdou s něčím, co ne vždy sedne každému, a do přirozenosti to má leckdy hodně daleko. Husté, tmavé obočí bude na jemné blondýnce být okolí do očí, tenké přísné linky nezjemní ani ten nejkrásnější úsměv. Ne každá z nás se narodila s hustým tmavým obočím, musíme si však za každých okolností vystačit s tím, co nám příroda nadělila. V opačném případě bude výsledek působit uměle a velmi nepřirozeně. 

Správný tvar

V první fázi je důležité lehce poupravit tvar. Kvalitní pinzetou lehce vytrháme drobné chloupky. Poté chloupky sčešeme  směrem dolů a delší chloupky zastřihneme. Vždy však respektujeme přirozený tvar obočí. Nemá význam snažit se za každou cenu docílit určitého tvaru, který má dle tabulek odpovídat vašemu tvaru obličeje. Co sluší jednomu, nemusí slušet vám. Proto se nesnažte za každou cenu obočí měnit.  

Mnoho žen ale trápí jemné a úzké obočí, případně jeho barva. V takovém případě musíme sáhnout po kosmetických produktech určených k líčení obočí. Mnoho žen má z tohoto druhu líčení strach - patří mezi náročnější techniky a na ulicích opravdu mnohdy potkáváme ženy s nepřirozeně upraveným obočím. 

Líčení obočí pomocí stínů, tužky

Stíny a pudrové barvy pomohou dodat barvu i tvar. Nanášíme je velmi jemně uvolněnou rukou pomocí malého úzkého štětce a během chvilky vykouzlí výrazné a přirozeně působící obočí. K vnitřnímu konci obočí vždy aplikujte světlejší stín, ocásek domalujte o odstín či dva tmavším stínem. Nezapomeňte ještě u vnitřní strany kosmetickou spirálkou stíny lehce rozmazat.

Když potřebujete obočí spíše dokreslit, máte v některých místech velmi slabé nebo téměř žádné chloupky, sáhněte po mikrotužce či velmi kvalitní tužce na obočí. Nezapomeňte je vždy pečlivě ořezat, aby výsledný tah tužkou byl co nejjemnější a linky opravdu tenoučké. 

NEJOBLÍBENĚJŠÍ PRODUKTY NA OBOČÍ:

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.