5 rad pro krásné a hebké nohy

17 4

Jen co se venku trochu oteplí, začnou si vaše nožky říkat o více pozornosti. Jenže po zimě nemusí být zrovna ve své „formě“. Ztvrdlé a popraskané paty, zrohovatělá kůže, nepříjemné otlaky, puchýře, nevzhledné chloupky nebo dokonce plíseň na nehtech občas potrápí každého z nás. Těchto nepříjemností se můžete vyvarovat velmi snadno – pravidelným používáním speciální kosmetiky určené pro nohy. Dopřejte svým nohám péči, jaké by se jim za normálních okolností dostávalo u profesionálů i u sebe doma. Vybírat můžete z široké nabídky inovativních produktů.

Základem úspěchu jsou hebká chodidla

Horká lázeň s koupelovou solí je pro nohy něco jako wellness víkend pro vás. Dopřejte si alespoň jednou za měsíc relaxační večer, do jehož programu zařadíte i horkou lázeň nohou. Vhodná a pravidelná regenerace a osvěžení pomůže zjemnit zrohovatělou kůži, kterou následně daleko snadněji mechanicky odstraníte. Aby pokožka na nohách zůstávala stále hebká, doporučujeme pravidelně (jednou týdně) používat i peeling na nohy, který účinně odstraňuje odumřelou kůži.

Vrcholem blaha, kterým svým chodidlům můžete dopřát kdykoli, je několika minutový zábal v podobě speciální masky na nohy ve tvaru ponožek v univerzální velikosti. Stačí jen natáhnout ponožku a nechat alespoň 30 - 60minut působit. Velmi snadno se pak zbavíte zrohovatělé kůže a budete mít hebkou až hedvábně jemnou pokožku chodidel.

Krému není nikdy dost!

Dnes je již nepostradatelným vybavením snad každé dámské kabelky hydratační krém na ruce. O ně pečujeme i několikrát denně. Přitom dostatečná hydratace je i v péči o nohy klíčová. Suchá pokožka chodidel vyžaduje opravdu hloubkovou hydrataci, jinak bude práce s pilníkem nekonečná a úmorná. Proto i na chodila používejte pravidelně krémy, vyživující másla nebo masky, které navíc podpoří regeneraci namáhané pokožky. Krémem proto rozhodně nešetřete! Dobré je používat jej na noc a následně si obléci bavlněné ponožky. Tím ještě více umocníte výsledek. Vaše chodidla vás budou milovat a donesou vás spolehlivě kamkoli.

Pryč s chloupky!

Doba kamenná je jednou pro vždy pryč (i když letošní zima byla opravdu ledová) - standardem ženy 21. století jsou hladké nožky. Pokud nejste hrdou majitelkou epilátoru či depilátoru, čeká vás manuální odstranění chloupků. Zcela bezbolestné odstranění depilačním krémem zajistí dokonale hladkou pokožku a vyhnete se nepříjemnému vytrhávání. Použití je více než snadné - depilační krém naneste na pokožku nohou, nechte působit několik minut a poté omyjte vodou. Hurá a je to. Depilační cukrové pasty jsou vhodné pro ty, kteří upřednostňují přípravky na přírodní bázi. Počítat však musíte s hrstkou odvahy, neboť je třeba zahřátou pastu nanést, nechat chvíli působit a pak prudce strhnout po směru růstu chloupků. Můžete s ní depilovat i velmi citlivé části těla. Nejrychlejším a taktéž zcela bezbolestným řešením problému s rostoucími chloupky je použití holítka a pěny či gelu na holení.

Milé dámy, je čas uložit zimní vlněné kabáty hluboko do skříně a vytáhnout sukně a kraťasy. Ukažte světu svůj ženský půvab a provětrejte své ladné nožky na prosluněné promenádě.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.