PLEŤOVÉ MASKY: Přivítejte jaro s novou energií

10 4

Každý rok se musí naše tělo i pleť na jaře opět přenastavit na letní režim. Po kruté a nekončící zimě si hlavně naše pleť zaslouží vydatnou dávku rekonvalescence v podobě intenzivní pleťové jarní kúry.

Ať už sáhnete po tradiční krémové pleťové masce nebo vyzkoušíte novinku v podobě 15ti minutové plátýnkové masky od Gabriella Salvete, rozhodně nešlápnete vedle.

Na jaře bychom měli přirozeně překypovat energií, ale pro většinu lidí a jejich organismus je přechod do teplé sezóny velmi náročnou změnou. Nejsme stroje, a proto je potřeba pomoci nejen tělu ale i pleti opět nastartovat a rozběhnout se do hřejivých dnů s plnou parádou a úsměvem na tváři. Pleťové masky jsou ideální volbou jak po ledové zimě opět dodat pleti potřebnou energii. Vyberte si tu pravou pro vás z naší bohaté nabídky!

Jak používat pleťovou masku, aby opravdu fungovala?

Hlavně pravidelně! Stejně jako bychom měli považovat péči o pleť za svou každodenní rutinu, měla by se i intenzivní péče v podobě pleťové masky na ,,jídelníček“ vaší pleti zařazovat pravidelně. Zde platí pravidlo, že méně je někdy více, ale pokud použijete masku 2x ročně, neočekávejte zázraky. Většina pleťových masek se používá 1x týdně. Pokud nešvar (podrážděná pleť) vymizí, nabízelo by se přestat masku aplikovat, ale odborníci radí vytrvat a masku zařazovat pravidelně v rámci prevence.

Vždy na čistou pleť! Tady snad netřeba vysvětlovat. Nové šaty byste si na sebe také neoblékla po vymalování pokoje. Dokonale odlíčená a vyčištěná pleť do sebe dokáže vstřebat mnohonásobně více účinných látek. A jeden malý trik na závěr, aplikujte masku vždy po horké koupeli – teplá pára otevírá póry, a tak bude účinek pleťové masky ještě výraznější.

Vyberte si tu pravou!

Málokterá maska splňuje vše – rozjasnění, hydrataci, tonizaci, zjemnění, omlazení,.... Pokud to reklama slibuje, buďte obezřetná! Pleťová maska se většinou vždy specializuje na jeden hlavní problém + může mít několik doplňujících účinků. Jedno mají ale všechny pleťové masky stejné – navozují psychickou pohodu! Je to úžasný způsob, jak si jednou týdně dopřát zaslouženou chvilku relaxace jen pro sebe, zbavit se stresu z námahy, práce, školy. Po které tedy sáhnout?

►► HLOUBKOVÉ PROČIŠTĚNÍ

Tyto pleťové masky dokáží vytáhnout maz a nečistoty z hloubky pórů. Někdy se mohou póry zvětšit kvůli nečistotě, která se v nich nahromadí. Nejúčinější jsou masky obsahující enzymy ovocných kyselin, základ z bahna či jílu, které jsou výborné na odstranění kožního mazu. Nejvíce je ocení majitelé mastné nebo aknózní pleti.

► ►ROZJASNĚNÍ

Po dlouhé zimě bez slunce potřebuje snad každá pleť kapku projasnit! Takové pleťové masky mají tu moc pleť vypnout a rozjasnit. Pokud je vaše pleť unavená, mdlá, matná a vy vypadáte starší a unavenější, zvolte právě jednu z masek pro rozjasnění pleti. Z výsledku budete nadšeni – zářivý vzhled odrážející vnitřní pohodu a dobrý spánek.

► ►HYDRATACE A DOPLNĚNÍ ŽIVIN

Nakrmte svou pleť vydatným koktejlem živin během pár minut. Po aplikaci masku nesmývejte, ale naopak ještě jemně prsty vklepejte do pleti. Pozor na používání intenzivních hydratačních masek – jejich pravidelnější používání než je uvedeno v návodu vám může ucpat póry.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.