Přivoňte si k adventu

18 12

Vanilkové rohlíčky v troubě, skořicová svíčka na stole. Každý rok poznáme, že přišel advent, aniž bychom se museli dívat do kalendáře. Ohlásí se svou jedinečnou vůní.

Není to první kousnutí do cukroví, co ohlásí příchod adventu. Ten začíná, už když vložíme první plech do trouby a celý byt rázem zaplaví vůně, která nás nostalgicky přenese do dětství. Do doby, kdy jsme mamince pomáhali vykrajovat perníčky a nad sušeným ovocem a vůní jehličí se nechali okouzlit tajemstvím Vánoc.

Vůně v nás více než jakýkoliv jiný smyslový podnět dokáží probudit i ty nejstarší vzpomínky. Pokud máme vůni spojenou se šťastnými okamžiky, dokáže v nás stejná vůně i po dlouhých letech vyvolat tytéž emoce. Právě proto se ideálně hodí pro vytváření rituálů, které přetrvávají po generace. Není náhodou, že společné popíjení punče plného skořicové a pomerančové vůně již patří k vánoční klasice.

Pomerančová a mandarinková vůně povznáší náladu a působí pozitivně při vyčerpání (koho na Štědrý den sklenka punče nepostavila na nohy). Podobného efektu dosahuje i jemná, sladká vůně vanilky, a to i mimo oblíbené rohlíčky. Vanilka si skvěle rozumí i se skořicí, společně zklidňují nervy, které máme v předvánočním čase mnohdy na pochodu. Vonné svíčky či difuzéry se tak postarají o sváteční pohodu, i když potřebujete večer finišovat sváteční přípravy v kuchyni.

O něco méně sladké, ale přesto výrazné jsou vonné tóny jehličnanů, se kterými si také můžete užít domácí ozdravnou aroma terapii. Domů si tuto tradiční vůni můžete přinést jednoduše s dekoracemi z jedlových či smrkových větví.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.