7 kroků k úžasnému make-upu, který vydrží celou silvestrovskou noc

19 12

Silvestrovské oslavy se blíží. Možná také už nyní přemýšlíte, jak se nalíčit, aby make-up vypadal dokonale po celou noc. Aby odolal veškerým nástrahám, přečkal vaše divoké taneční kreace a na fotkách vypadal neodolatelně. Aby byl při návratu domů stejně bezchybný, jako když jste odcházela… Tak pojďme na to!

#1 ZÁKLADEM JE ČISTÁ A HYDRATOVANÁ PLEŤ

Před samotnou aplikací make-upu nezapomeňte pleť důkladně vyčistit a zbavit ji zbytků dřívějšího líčení, veškerých nečistot i nadbytečného kožního mazu. Chcete-li být opravdu pečlivá, použijte v rámci čistění pleti také peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a ošklivé suché šupinky. Čím hladší vaše pleť bude, tím snazší bude aplikace make-upu a tím přirozenější bude výsledek. Na vyčištěnou pleť naneste oblíbený hydratační krém.

#2 BÁZE POD MAKE-UP

Možná jste si doteď myslela, že je báze pod make-up další z kosmetických zbytečností, která vám nic nového nepřinese, ale opak je pravdou. Báze vytvoří jakousi ochrannou a fixační vrstvu mezi pletí a make-upem, uzamkne v pleti hydrataci a vytvoří sametový základ pro snadnou aplikaci make-upu. Ten se díky bázi nebude usazovat v pórech a bude perfektně fixovaný. 

#3 DLOUHOTRVAJÍCÍ A VODĚODOLNÉ TEXTURY

Rozhodně nic nezkazíte, pokud použijete odolná líčidla s přívlastkem dlouhotrvající, nebo dokonce voděodolné. Kvalitní dlouhotrvající make-upy vydrží perfektní dlouhé hodiny, stejně jako voděodolné řasenky či oční linky. V případě dlouhé oslavy příchodu nového roku tyto textury opravdu oceníte.

#4 ZAMĚŘTE SE NA OČI

Stejně jako obličej, i oční víčka musí být před nalíčením perfektně čistá. Nadbytečný kožní maz z víček i linie řas nejlépe absorbují matující papírky, díky tomu pak oční stíny a linky vydrží déle na svém místě. Lví službu vám v tomto případě prokáže i báze pod oční stíny, lehce zafixovaná pudrem. Až pak se vrhněte na nanášení stínů, tužky, linek a řasenky.

#5 SVŮDNÉ ČERVENÉ RTY

Červené rty jsou nestárnoucí klasikou a pro silvestrovskou party je tato barva ideální. Své rty můžete také ošetřit peelingem, aby byl jejich povrch hladší. Při líčení sáhněte po konturovací tužce, ale u obtažení kontur rtů rozhodně nezůstávejte. Vyplňte tužkou celý povrch rtů a získáte skvělou fixaci pod rtěnku. Lépe tak přilne a nebude se rozpíjet. Každopádně si rtěnku poté rovnou hoďte do kabelky, abyste během večera mohla svůj vzhled kdykoliv vylepšit.

#6 FIXAČNÍ TEČKA

Jakmile budete hotová a spokojená s výsledným make-upem, zafixujte ho transparentním pudrem, který vše udrží na svém místě. Druhým krokem pak bude fixační sprej, ten můžete nanést těsně před odchodem z domu. Během chvilky uschne, zanechá pleť svěží a perfektně zafixovanou.

#7 JAK MAKE-UP PŘEČKÁ VEČER?

Většinu práce máte hotovou, teď už jen myslete na to, abyste se svého obličeje zbytečně moc nedotýkala, ať vše spolehlivě zůstane tam, kam to patří. Mějte v kabelce připravené matující papírky a když se vám bude zdát, že se váš obličej příliš leskne, jemně papírek přiložte k pleti, aby absorbovat nadměrný kožní maz. Make-up díky tomu zůstane mnohem přirozenější, než kdybyste na něj opakovaně nanášela pudr.

Přejeme vám příjemně strávenou silvestrovskou oslavu, dokonale povedený make-up a jen to nejlepší do nového roku.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.