Tento název jste už tolikrát slyšeli, ale ještě jste tuhle zázračnou a prastarou destičku nevyzkoušeli? Udělejte si na sebe čas, relaxujte a rozmazlete svoji pleť. O co se vlastně jedná? Obecně je to tvarovaný kámen pocházející z čínské medicíny, který může být tvořen například z růženínu, jadeitu, ametystu či obsidiánu. V kosmetice se používá na masáž obličeje s překvapujícími liftingovými a prokrvujícími účinky. Díky masáži bude pleť výrazně rozzářenější, budete uvolněnější a dokonce dokáže oddálit stárnutí, tvorbu vrásek a pozvednout kontury obličeje. Málo spíte? Gua Sha vám pomůže odstranit i tmavé kruhy pod očima a uleví unaveným očím. Dokáže také vyhladit nedokonalosti pleti včetně redukce černých teček. Správným použitím je také pomocníkem pro uvolnění dutin a podporuje lymfatický systém.
Číst dále8 chybiček, které při mytí vlasů možná děláte i vy
23.10.19 4631x přečteno
Zní to strašně jednoduše. Nanést šampon, napěnit, opláchnout, nanést kondicionér, znovu opláchnout… Přesto spousta lidí během mytí vlasů chybuje. Nepatříte k nim náhodou taky? Začněte si mýt vlasy správně podle doporučení profesionálních kadeřníků a získejte dokonale zdravé vlasy.
#1 Myjete si vlasy příliš často
Třeba každý den a někdy vám dokonce ani to nestačí. Ale častým mytím vlasy ztrácí schopnost přirozené hydratace, jsou vysušené a vypadají žalostně. Zkuste si vlasy mýt jenom 2x až 3x týdně a v mezičase použijte třeba suchý šampon. Máte-li vlasy velmi suché a poškozené, dost možná budou potřebovat umýt pouze jednou za týden.
#2 Používáte špatný šampon
Prostě vezmete jakýkoliv šampon, co zrovna najdete ve sprchovém koutě, a umyjete si s ním vlasy. Může se ale stát, že vaše suché vlasy ochudíte o důkladnou hydrataci, nebo naopak své jemné vlasy zatížíte složkami, které ani nepotřebují. Vždy si vybíjejte šampon podle typu vašich vlasů.
#3 Nepárujete šampon a kondicionér
Zodpovědně používáte šampon i kondicionér, ale neřešíte, zda jsou ze stejné kolekce. Přitom šampony a kondicionéry z jedné řady jsou zpravidla vyvíjeny a testovány jako kompletní péče a aktivní látky jsou tak rozděleny optimálním dílem podle toho, co váš typ vlasů potřebuje. Váš šampon a kondicionér by měly vždy být od stejné značky a řady.
#4 Nebo nepoužíváte žádný kondicionér
Možná jen chcete urychlit svůj rituál mytí vlasů, možná vám kondicionér připadá zbytečný. Opak je pravdou. Kondicionér usnadňuje rozčesávání, předchází lámání vlasů během česání a dodává vlasům lesk. Chcete-li zdravou hřívu, kondicionér zkrátka potřebujete.
#5 Nanášíte příliš velké množství
Naplníte celou dlaň šamponem nebo kondicionérem, nahodile to nanesete na vlasy a oplachujete. Ale proč vlasy nadměrně zatěžovat? Navíc si velkým množstvím přípravků akorát znesnadňujete oplachování. Začněte malým množstvím a rozprostřete ho podle potřeby. Pokud se někde nedostává, znovu přidejte. Ale nepoužívejte nesmyslné dávky.
#6 Nemyjete celou vlasovou pokožku
Hodně lidí má sklony nanést šampon na jedno místo hlavy, nebo pouze ke konečkům. Namísto toho je správně aplikovat šampon na celou vlasovou pokožku, protože právě u kořínků najdete nejvíc nečistot. Do délek vlasů posléze vmasírujte pouze přebytečné množství šamponu.
#7 Nanášíte kondicionér na vlasovou pokožku.
A kondicionér zase potřebuje úplně opačný přístup. Obvykle jsou nejslabší konečky vlasů, a právě zde byste proto měli začínat s nanášením kondicionéru. Poté pokračujte po délkách směrem nahoru. Vlasovou pokožku ale vynechte, aby se vám vlasy příliš nemastily a neztrácely objem.
#8 Nedostatečně oplachujete
Jak šampon, tak i kondicionér si zaslouží důkladné opláchnutí, aby na vlasech nezůstaly žádné nevymyté přípravky. Zbytečně by vlasy zatížily a marně byste přemýšleli, kde se vlastně stala chyba, že váš účes nevypadá přesně podle vašich představ.
Nejoblíbenější
Kam dále?
Pro čistá ústa a svěží dech po celý den jen kartáček nestačí
Pro čistá ústa a svěží dech po celý den nestačí pouze kartáček. Základem každodenní ústní hygieny je důkladné odstranění zubního plaku a zbytků jídla dvakrát denně, ráno a večer. I přesto, že jsou zubní a mezizubní kartáčky nezbytnými pomocníky, péče o zuby si bez nich neumíme představit, ale na celou práci samy nestačí.
Číst dále